RSS AKTUALITY 04.07.2017 Objavte nový Qlik Sense June 2017
RSS AKTUALITY 04.05.2017 Pozrite si, ako E.ON využíva Qlik (VIDEO)
RSS AKTUALITY 17.05.2017 Pozrite si zo záznamu webinár NPrinting

Poisťovňa Union

„Benefit Qliku je v jeho technológii. Technologický „podvozok“ je vyladený a výkonný, čo znamená veľmi dobrý pomer cena vs. výkon. Vieme sa veľmi rýchlo dostať k výsledkom, za čo patrí vďaka najmä in-memory technológiám, na ktorých je riešenie postavené. Okrem rýchlych analýz je dôležitá aj vizuálna stránka a užívateľská prívetivosť.“

Martin Spišák, ICT riaditeľ poisťovne UNION


Profil

FUnion je jedna z najskúsenejších poisťovní na Slovensku. Vznikla v roku 1992 a dnes ponúka širokú škálu produktov životného neživotného a zdravotného poistenia pre individuálnych aj firemných klientov. Od roku 1997 je súčasťou najväčšej holandskej poisťovacej skupiny Achmea B.V., čo je holding združujúci viacero spoločností.
 

Cieľ / potreba

Union  hľadal riešenie, ktorým by vedel nahradiť nepružné BI prostredie. Nová platforma mala pozdvihnúť na vyššiu úroveň dashboarding, prezentačnú platformu, ako aj analytiku poisťovne. Kľúčové očakávania manažmentu boli rýchly reporting a konkrétne porovnávacie typy analýz.
 

Riešenie

Union využíva Qlik Sense na viacerých oddeleniach na analýzy a reporting. Využívajú ho napríklad predstavenstvo, kontroling, aktuári, či analytici. Qlik Sense sa v Unione využíva aj pre skvalitnenie každodenného rozhodovania a zároveň aj pre reporting materskej spoločnosti. Poisťovňa v tejto súvislosti vyhodnocuje 64 kľúčových indikátorov výkonu (KPI). Spadajú sem napríklad počty zmlúv a zákazníkov, plány, predikcie, riziká, či sledovanie vývoja obchodu a to všetko je dnes možné prezentovať s vždy aktuálnymi dátami a v jedinom dashboarde.
 

Výsledky


Kompletnú success story Union si môžete stiahnuť na tomto LINKU

Na základe Vášho záujmu Vás budeme kontaktovať.

alebo

Odoslaním formuláru dávam súhlas na zasielanie informácii elektronickou poštou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.