RSS AKTUALITY 27.08.2017 BARC BI Survey 17: Qlik opäť zabodoval
RSS AKTUALITY 28.08.2017 GDPR: 7 oblastí, kde vieme účinne pomôcť
RSS AKTUALITY 08.08.2017 Webinár Qlik Sense June 2017 - teraz aj ON-DEMAND
RSS AKTUALITY 01.03.2018 Gartner: Qlik je ôsmy rok lídrom v oblasti business intelligence

 Foxconn CZ

„Qlik Sense nás prekvapuje svojimi možnosťami, zatiaľ napĺňa očakávania. Samozrejme, sú tu určité limity, ale často skôr na našej strane, v našom uvažovaní. Musíme sa naučiť, že Qlik funguje inak ako tradičný Excel či SQL databáza. Zmena myslenia je nevyhnutná.“


Tomáš Bachorík, sponzor projektu za Foxconn Česká republika


Profil

Foxconn je globálnym lídrom v poskytovaní kompletných riešení v oblasti IT a produkcii spotrebnej elektroniky, čo sa týka tržieb je medzi IT firmami svetovou trojkou. V Českej republike táto taiwanská spoločnosť pôsobí od roku 2000, pričom neustále svoje kapacity v krajine rozvíja a posilňuje.
 

Cieľ / potreba

Jednou z hlavných potrieb bolo dať biznisovým používateľom do rúk nástroj, s ktorým by bez problémov dokázali zmysluplne pracovať. Musel byť teda dostatočne jednoduchý, zrozumiteľný, rýchlo naučiteľný, ale zároveň musel poskytovať širokú analytickú funkcionalitu a zvládnuť omnoho viac než Excel. To bol kľúčový parameter.
 

Riešenie

Foxconn CZ dnes Qlik Sense využíva na oddelení kvality, riadi ním správu zákaziek a analyzuje výrobu. Riešenie využívajú aj na oddelení logistiky. Nástroj umožnil nazerať na výrobné procesy po novom, dovoľuje pozerať na ne z rôznych uhlov pohľadu – cez produkty, linky, smeny, tímy či trebárs dodávateľa. 

 

Výsledky


Kompletnú success story FOXCONN CZ si môžete stiahnuť na tomto LINKU.

Na základe Vášho záujmu Vás budeme kontaktovať.

alebo

Odoslaním formuláru dávam súhlas na zasielanie informácii elektronickou poštou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.