RSS AKTUALITY 04.07.2017 Objavte nový Qlik Sense June 2017
RSS AKTUALITY 04.05.2017 Pozrite si, ako E.ON využíva Qlik (VIDEO)
RSS AKTUALITY 17.05.2017 Pozrite si zo záznamu webinár NPrinting

Staňte sa futbalovým expertom na počkanie

 

Softvérová spoločnosť Qlik predstavila futbalovú appku Qlik European Championship App, ktorá je unikátnym zdrojom informácií, ale aj zábavy pre každého fanúšika pri sledovaní futbalového Eura. Aplikácia je bezplatná a funguje na akomkoľvek zariadení.


 

Appka spája dáta zo všetkých doterajších európskych šampionátov. Ponúka analýzy a štatistiky aktuálnych zápasov či skupín, detaily o hráčoch a pohľad ich efektivitu, analýzy žltých a červených kariet, striedaní, gólov a penált. Okrem toho si môžete pozrieť aj to, ktorý tím má najvyšší výškový a váhový priemer, či vývoj týchto parametrov v histórii. To všetko za ľubovoľné obdobie – či už za celú históriu, poslednú dekádu alebo EURO 2016.

 

Ovládanie aplikácie je jednoduché stačí pár klikov myšou a odpoveď je na svete. Výsledok sa zobrazí v prehľadnej forme – či už číselnom vyjadrení alebo jednoduchých grafoch. „Hoci je ovládanie naozaj intuitívne a jednoduché, je potrebné si uvedomiť, že robíte so špičkovým business intelligence nástrojom, v ktorého pozadí je veľmi silný analytický engine,“ hovorí Ondrej Javorka zo spoločnosti EMARK, ktorá je najväčším regionálnym partnerom Qliku. Viac informácií a názorné ukážky nájdete v tomto videu.

 


 

V appke si môžete pozrieť podrobné analýzy a štatistiky aktuálneho "Eura", ale aj jeho 56 ročnej histórie. Tu je malá ochutnávka:
·         Od roku 1960 na strelilo na Eure 364 futbalistov 601 gólov
·         Pravou nohou padlo 276 gólov, ľavačkou 143 gólov, hlavou 124, z penalty 45
·         Najviac gólov na Eure padá v druhom polčase medzi 50. a 55. minútou 
·         Penalta sa kopala v každom štvrtom zápase. 74 % z nich sa skončilo gólom
·         Futbalisti za 56 rokov narástli v priemere o 7 cm (1960 = 167,2 cm vs. 2016 = 183,2 cm)
·         Ondrej Duda strelil najrýchlejší gól medzi debutantmi na tohtoročnom Eure
 
Qlik je svetovým lídrom v oblasti vizuálnych analýz. Aplikácia Qlik European Championship App je postavená na prelomovom business intelligence riešení Qlik Sense. Najväčším partnerom Qliku v našom regióne je slovenská spoločnosť EMARK pôsobiaca na Slovensku, v Čechách aj v ďalších krajinách.

- EMARK

Na základe Vášho záujmu Vás budeme kontaktovať.

alebo

Odoslaním formuláru dávam súhlas na zasielanie informácii elektronickou poštou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.