RSS AKTUALITY 27.08.2017 BARC BI Survey 17: Qlik opäť zabodoval
RSS AKTUALITY 28.08.2017 GDPR: 7 oblastí, kde vieme účinne pomôcť
RSS AKTUALITY 08.08.2017 Webinár Qlik Sense June 2017 - teraz aj ON-DEMAND
RSS AKTUALITY 04.05.2017 Pozrite si, ako E.ON využíva Qlik (VIDEO)

 UniCredit Leasing

“I have implemented number of softwares in my career and this one has really very good value added for my company.  In 5 months we were able to completely change the reporting environment in the company."

"Anywhere I am, I have the same set of data / information  and I don‘t have to ask my colleagues to send me big excel sheets with 5 MB and hope that it arrives - this is a big value /benefit for me as a CFO."

Angeline Koch, CFO
UniCredit Leasing


Profil

UniCredit Leasing Slovakiaje lízingová spoločnosť, ktorá aktívne pôsobí na slovenskom lízingovom trhu od roku 1996 a je súčasťou finančnej skupiny UniCredit, jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. Je jedným z popredných hráčov na domácom trhu, stabilne umiestneným v rámci TOP 3 pozícií už niekoľko rokov.  Dnes sa môže spoľahnúť na tím lízingových profesionálov s odbornými znalosťami domáceho finančného trhu, s podporou jednej z najväčších medzinárodných finančných sietí v Európe. S cieľom sprístupniť svoje produkty a služby bližšie k zákazníkom, spoločnosť UniCredit Leasing Slovakia zriadila sieť 13 obchodných miest po celom Slovensku: v Bratislave, Banskej Bystrici, Dunajskej Strede, Komárne, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Prievidzi, Rožňave, Trenčíne, Trnave a v Žiline.
 

Cieľ / potreba

Zlepšiť existujúci reporting v spoločnosti, znížiť závislosť od IT oddelenia a  oddelenia Controllingu pri získavaní údajov a  umožniť všetkým užívateľom efektívny reporting zameraný na dosahovanie reálnych cieľov.
 

Riešenie

UniCredit Leasing Slovakia sa rozhodol pre QlikView ako celofiremný BI nástroj, ktorý bol vybraný ako najrýchlejšie a najjednoduchšie riešenie s najvyššou pridanou hodnotou.
 

Integráciou hlavných informačných systémov do spoločnej integračnej vrstvy a vytvorením štruktúry špecializovaných dátových modelov bola pomocou QlikView  kompletne nahradená funkcionalita DWH.
 

Pre užívateľov tak vznikli samoobslužné reporty a analýzy v takmer všetkých oblastiach, ktoré si môžu ďalejrozvíjať podľa vlastných potrieb.
 

K dispozícii majú aj informácie bez čakania dostupné kedykoľvek a kdekoľvek prostredníctvom tabletov a aplikácie Mobile Business Discovery.
 

Výsledky

Na základe Vášho záujmu Vás budeme kontaktovať.

alebo

Odoslaním formuláru dávam súhlas na zasielanie informácii elektronickou poštou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.