RSS AKTUALITY 02.05.2018 Qlik Sense Tour 2018 - Pridajte sa k nám
RSS AKTUALITY 27.08.2017 BARC BI Survey 17: Qlik opäť zabodoval
RSS AKTUALITY 28.08.2017 GDPR: 7 oblastí, kde vieme účinne pomôcť
RSS AKTUALITY 08.08.2017 Webinár Qlik Sense June 2017 - teraz aj ON-DEMAND
RSS AKTUALITY 01.03.2018 Gartner: Qlik je ôsmy rok lídrom v oblasti business intelligence

Články


15. augusta 2016 - Asseco Solutions, EMARK a Qlik uzavreli OEM partnerstvo
Spoločnosť Asseco Solutions sa dohodla na OEM spolupráci s implementačno-poradenskou firmou EMARK a lídrom v oblasti visual analytics, softvérovou firmou Qlik. Dohoda sa týka zakomponovania riešenia Qlik Sense do ERP systému Asseco SPIN. Od tohto kroku si Asseco Solutions sľubuje výrazné posilnenie analytických schopností svojho ERP riešenia, ktoré bude k dispozícii aj na mobilných zariadeniach. Viac info...

12. augusta 2016 - EMARK webináre teraz aj on-demand

Nestihli ste našu Letnú sériu EMARK webinárov? Nevadí, tu si ich môžete pozrieť zo záznamu. Stačí len jednoduchá registrácia a môžete sledovať lekcie našich expertov na najaktuálnejšie témy. Prehľad momentálne dostupných webinárov nájdete nižšie, čoskoro pribudnú ďalšie. Sledujte nás aj naďalej. Viac info...

8. augusta 2016 - Štvrtá priemyselná revolúcia je predo dvermi. Sme na ňu pripravení!

Prvá industriálna revolúcia priniesla mechanizáciu, energiu pochádzajúcu z vody a parný pohon. S druhou sa už objavila masová výroba, montážne linky a elektrina a tretia priemyselná etapa do výroby zaviedla počítače a automatizáciu. Dnes priemysel stojí na prahu ďalšej veľkej éry, ktorá prichádza ruka v ruke s internetom vecí, kyber-fyzikálnymi systémami a cloudom. Viac info...

4. augusta 2016 - Využite cloudové dáta v Qliku ako nikdy predtým
Svetom moderného business intelligence (BI) a vizuálnych analýz nedávno rezonovala zaujímavá správa. Qlik totiž kúpil softvérovú firmu Industrial CodeBox, tvorcu inovatívneho rozšírenia QVSource. To používateľom Qlik Sense a QlikView umožňuje naplno využívať dáta z cloudových zdrojov ako sú sociálne médiá, SaaS aplikácie či webovské rozhrania. Čo toto manželstvo prinesie, čo sa zmení a na čo sa môžeme tešiť? Viac info...

6. júla 2016 - Pozývame vás na Letnú sériu webinárov EMARK  
V rámci Letnej série webinárov pre Vás pripravujeme štyri lekcie, ktoré budú nabité novými informáciami, inovatívnymi myšlienkami, ako aj praktickými tipmi a trikmi, ktoré pomôžu získať maximum z Vašich firemných dát. Zabezpečte si svoje miesto už teraz, radi zaregistrujeme aj Vašich kolegov. Viac info a registrácia tu.
 

28.júna 2016 - EMARK: Staňte sa futbalovým expertom na počkanie
Qlik predstavil futbalovú appku Qlik European Championship App, ktorá môže byť unikátnym zdrojom informácií, ale aj zábavy pre každého fanúšika pri sledovaní futbalového Eura, ale aj po jeho skončení. Aplikácia je bezplatná a funguje na každom zariadení. Celý článok tu.

20. apríla 2016 EMARK - Gartner označil Qlik za jedného z lídrov moderného BI už šiestykrát po sebe

Technologická spoločnosť sídliaca v USA, je dlhoročným popredným hráčom v oblasti moderných business intelligence (BI) riešení a visual analytics (známu aj ako data discovery). Analytická firma Gartner potvrdila pozíciu Qliku vo svojej výročnej analýze 2016 Business Intelligence and Analytics Platform Magic Quadrant Report. Celý článok tu.

4/2016 PC Revue: Najvyšší rýchlostný stupeň firemných analýz

Vo svete analýz sa najmä v posledných rokoch čoraz viac skloňujú technológie in-memory. Vďaka presunu operácií z pevných diskov do operačnej pamäte sú považované za etalón rýchlosti a kvalitnej interpretácie dát, čo sa najvýraznejšie prejavuje v oblasti business intelligence a firemných analýz. Celý článok tu.

3/2016 EMARK: 15 rokov inovácií v BI

Slovenská poradensko-implementačná spoločnosť EMARK tento rok oslavuje pätnásť rokov od svojho založenia. Za tento čas firma dokázala siahnuť na viaceré významné méty nielen v slovenskom, ale aj v medzinárodnom meradle.  Celý článok tu.

8/2015 Big data na bežném notebooku za sekundy? Realita už i u nás.
Velké objemy dat jsou pro mnohé firmy stále větším problémem. Dynamika byznysu způsobuje, že jejich datové sklady praskají „ve švech“ a tradiční analytické BI nástroje jako datové sklady či kancelářské nástroje typu Excel nedokážou tento nápor zvládnout. Přitom „odemknutí“ vlastních dat může být impulzem k dalšímu růstu. Celý článok tu.


7/2015 PC Revue: Chcete zefektívniť on-line marketing?

Firmy používajú webové stránky na to, aby priamo zarobili alebo vygenerovali nový biznis. Platí to predovšetkým tam, kde je internet hlavným predajným kanálom. Celý článok tu.

 

6/2015 PC Revue: Nie je jedno, kto vám data discovery zavedie
Business intelligence (BI) dnes patrí medzi kľúčové súčasti firemného IT prostredia. Stále viac IT spoločností ponúka BI nástroje rôzneho druhu, no ako sa ukazuje, len hŕstka z nich je naozaj kvalitná. Celý článok tu.

5/2015 PC Revue: Big data na bežnom notebooku a za sekundy?

Veľké objemy dát sú pre mnohé firmy stále väčší problém. Dynamika biznisu spôsobuje, že ich dátové sklady „praskajú vo švíkoch“ a tradičné analytické nástroje BI, ako dátové sklady či kancelárske nástroje typu Excel, nedokážu tento nápor zvládnuť. Celý článok tu.

4/2015 IT News: EMARK si ziskom Qlik Partner of Excellence Award upevnil pozíciu vedúceho dodávateľa Data Discovery riešení 

Fir­ma si oce­ne­nie od­ná­ša za svo­je ak­ti­vi­ty a vý­sled­ky v ob­las­ti roz­ví­ja­nia naj­mo­der­nej­ších Bu­si­ness In­telli­gen­ce (BI) tech­no­ló­gií u nás, aj v rám­ci re­gió­nuCelý článok tu.

4/2015 TouchIT: Slováci si z Dallasu odnášajú prestížne ocenenie 
Technologická firma EMARK si ziskom Qlik Partner of Excellence Award upevnila pozíciu vedúceho dodávateľa Data Discovery riešení doma, aj v rámci regiónuCelý článok tu.

4/2015 Trend: Hľadáte prácu v IT? Toto môže byť váš „dream job“

Ak vás bavia najnovšie technológie a obzeráte sa po perspektívnom zamestnaní, či ideálnych podmienkach pre osobný aj profesionálny rast, mali by ste zbystriť pozornosť. Na trhu práce sa črtá zaujímavá kariérna príležitosť, ktorá podľa slov zainteresovaných môže zmeniť niekoľko životov. Celý článok tu.
 

3/2015 Trend: Success story: Ako za tri mesiace zásadne zlepšiť firemné plánovanie
Ak hovoríme o analytických a reportingových nástrojoch, slovenské firmy len ťažko nachádzajú odvahu odpútať sa od Excelu. Celý článok tu.

11/2014 MM průmyslové spektrum:Data uzamčená v IT vás stáhnou ke dnu. Odemkněte je a vyrostete.
V silně konkurenčním světě výrobních společností je dnes nevyhnutelné věnovat pozornost firemním datům. Může to znamenat silnou komparativní výhodu a stejně tak i tenkou čáru, která odděluje úspěch od neúspěchu. Celý článok tu.

11/2014 Trend: Firemné plánovanie bez stresov – vo financiách, obchode aj výrobe

Plánovanie je jedna z kľúčových činností v živote každej firmy. Aj keď je všeobecne považované za „strašiaka“, stále pribúda tých, čo plánovanie zvládajú úplne v pohode. Pritom rozdiel nie je vo veľkosti firmy, ani v zložitosti či periodicite plánovania. Pomyselným jazýčkom na váhach môže byť nenáročná plánovacia aplikácia. To najlepšie, čo v tejto oblasti máme, ponúkajú inovatívne nástroje Data Discovery, ako je napríklad KliqPlan. Táto aplikácia sa vďaka firme EMARK udomácnila už aj na Slovensku. Celý článok tu.

9/2014 Revue priemyslu:Zvýšte hodnotu svojej SAP investície - využívajte dáta naplno

Riešenia SAP sa v oblasti výroby tešia veľkej pozornosti. Bezpochyby patria k tým lepším nástrojom, ktoré držia ochrannú ruku nad procesmi a zároveň dohliadajú na všetko dôležité v biznise. Celý článok tu.

9/2014 Trend: Hľadá sa BI Superstar

Pre ambicióznych a technicky „podkutých“ ľudí, hľadajúcich uplatnenie v IT branži alebo konzultingu, sa na pracovnom trhu črtá zaujímavá príležitosť.  Celý článok tu.

9/2014 Infoware:  Data Quality: Vojna dvoch svetov má svojho víťaza
Tí, ktorí kvalitu svojich dát zveria nástrojom Business Discovery, porastú, u ostatných to bude beh na dlhé trate. A možno vôbec neuvidia cieľ.  Celý článok tu.

7/2014 Trend: U Big Data stavte na skúsenosti, nie na reči
Nestrácajte čas a peniaze. Vládnite svojmu firemnému mamutovi bez veľkých investícií a na počkanie. Celý článok tu.

7/2014 eGoodwill: „Tichá“ revolúcia v Business Intelligence na Slovensku

Jeden z najúčinnejších Business Intelligence (BI) nástrojov dneška sa etabloval už aj na Slovensku. QlikView od spoločnosti Qlik je revolučným BI riešením, ktoré od základov mení pohľad na reporting, analýzy a využívanie firemných informácií. Na Slovensko ho priniesla poradensko-implementačná spoločnosť EMARK pred piatimi rokmi.Celý článok tu.

6/2014 Trend: Prečo niektoré banky nevyužívajú klientské dáta?

Už vám niekedy banka ponúkala produkt, ktorý už od nej máte? Ak áno, nie ste žiadnou výnimkou. Zdanlivo malá komplikácia na strane banky či inej finančnej inštitúcie však má hlbší rozmer, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Celý článok tu. 

6/2014 Infoware: Business Discovery – otázka zajtra, odpoveď už dnes (Martin Kostič, EMARK)

Aj keď tra­dič­né nás­tro­je BI, dá­to­vé skla­dy a tech­no­ló­gie OLAP po­nú­ka­jú spo­ľah­li­vé dá­ta a re­por­ty, pred­sa len im chý­ba flexibi­li­ta, dy­na­mi­ka, sú má­lo sa­moob­služ­né a čas­to ne­zoh­ľad­ňu­jú kaž­do­den­né pot­re­by pou­ží­va­te­ľov. Celý článok tu.

6/2014 Trend: Výber BI delí firmy na úspešné a neúspešné
 Riešenia Business Intelligence (BI) tvoria pevnú súčasť firemného IT pomerne dlhú dobu. Posúvajú reporting a analytiku na úplne inú úroveň a pre zdravý život firmy sú stále dôležitejšie. Umožňujú riadiť a rozvíjať biznis, prinášať stále nové, lepšie služby a produkty a pomáhajú osloviť to pravé cieľové publikum správnymi argumentmi. Jednoducho povedané umožňujú „byť v obraze“. Celý článok tu
  

 

2/2014  Obchod - Zákaznícke karty pomáhajú zvyšovať predaj (Martin Kostič, EMARK)
Dobre spracovaná analýza zákazníckych kariet musí dať odpovede na akúkoľvek otázku, týkajúcu sa správania zákazníka. Musí dať manažérovi jasnú spätnú väzbu o úspešnosti jeho akcie, akciových a komplementárnych tovaroch a ,,naviesť" ho na to, ako správne naplánovať ďalšiu akciu. Celý článok tu.

4-2013 Kvalita -  Business Process Management Breakfast (Michal Pyšný, EMARK) 
Potivá implementácia prvkov procesného riadenia prináša vo firmách merateľné prínosy. Presvedčili sa o tom účastníci BPM Breakfastu, ktorí si mali možnosť vypočuť príklady z firiem ako Mecom, Unipharma, či Poštová Banka. Celý článok tu.
 

9/2013  Revue priemyslu - Ako zlepšiť efektivitu výroby (Ondrej Javorka, EMARK)
Viete čo majú spoločné spoločné firmy Mecom, WD40, Holcim, PPA Controll, 3M, Scania, Vacuumschmelze, Ojala, Fortischem a Tomark?...Celý článok tu.

5.6.2013 Infoware -Revolúcia v BI - zmena tradičnej paradigmy (Ondrej Javorka, EMARK)

Svet BI sa zá­sad­ným spô­so­bom zme­nil. Mo­del a pra­vid­lá fun­go­va­nia BI (tzv. pa­ra­dig­ma BI) sa zme­ni­li tak dra­ma­tic­ky, že mô­že­me reál­ne ho­vo­riť o re­vo­lú­cii v BI... Celý článok tu.

29.4.2013 Infoware - Business Intelligence: Ako si vybrať? Prehľad nástrojov, poskytovateľov, možností a cien (Ondrej Javorka, EMARK)

Sto­jí­te pred roz­hod­nu­tím o no­vom nás­tro­ji BI?... Celý článok tu.

4/2013 PC REVUE - QlikView Analýzy rýchlo a jednoducho
Pojem business intelligence zahŕňa softvérové nástroje, ktoré umožňujú používateľom vytvárať analýzy a reporty, a to nielen z oblasti biznisu a podnikania... Celý článok tu.

30.4.2013 SME.sk - Čo zistila analýza nemocnice v Trnave?

Firma Emark analyzovala hospodárenie a manažovanie trnavskej nemocnice. Tu sú niektoré ich závery. Celý článok tu.

22.4.2013 SME.sk - Ukážeme vám, čo funguje a čo nie v zdravotníctve. Ideme do nemocnice
...Na pomoc sme si opäť prizvali aj externého konzultanta, tentoraz firmu Emark, ktorá sa oblasti zdravotníctva dlhodobo venuje. Jej analýza sa zameriava najmä na hospodárenie a pracovné procesy nemocnice... Celý článok tu.

19.3.2013 Infoware - 3+1 dôvodov, prečo potrebujete vhodný nástroj BI na CRM (Lýdia Javorková, EMARK)

Hlav­ný prob­lém je v tom, že v sys­té­moch CRM (čas­to aj od re­no­mo­va­ných do­dá­va­te­ľov) ne­mož­no tvo­riť flexibil­né re­por­ty a ana­lý­zy... Celý článok tu.

13.2.2013 Infoware - Ako premeniť big data na informácie užitočné pre biznis (Lýdia Javorková, EMARK)

Big da­ta tran­sfor­mu­jú biz­nis vo via­ce­rých seg­men­toch, umož­ňu­jú or­ga­ni­zá­ciám do­sa­ho­vať ús­pe­chy, iden­ti­fi­ko­vať no­vé príl­eži­tos­ti a rie­šiť prob­lé­my... Celý článok tu.

13.2.2013 Infoware - Konzultačné služby v oblasti BI / Vízia vs. realita (Martin Kostič, EMARK)
Ako sa da­jú zní­žiť nák­la­dy na IT služ­by? A pri­tom na­vy­še zlep­šiť pl­ne­nie cie­ľov?... Celý článok tu.

10.12.2012 etrend.sk - Ako naučiť firemného mamuta novým kúskom (EMARK)
Znie to jednoducho a možno až príliš dobre, keď vám niekto sľúbi, že posunie vašu firmu vpred... Celý článok tu.

13.12.2012 Infoware - BI: Ako si vybrať? Prehľad nastrojov,poskytovateľov, možnosti a cien (Ondrej Javorka, EMARK)
Stojíte pred rozhodnutím o novom nástroji BI? Či už hľadáte náhradu za zastarané riešenie... Celý článok tu.

9/2012 Infoware - Ako zásadne zlepšiť obchodné výsledky optimalizáciou obchodných procesov s využitím dát z CRM (Michal Pyšný, EMARK)

Úspeš­né ob­chod­né vý­sled­ky fi­riem sú ok­rem kva­lit­né­ho pro­duk­tu a správ­ne nas­ta­ve­né­ho pro­duk­to­vé­ho mixu vo väč­ši­ne vní­ma­né... Celý článok tu. 

5/2012 Infoware - Posun od statického k dynamickému Corporate Performance Managementu s využitím tímovej kooperácie (Radovan Oreský, EMARK)

Dynamický Corporate Performance Management (CPM) je organický meniaci sa systém...Celý článok tu.

5/2012 Infoware - Automated Business Process Discovery – revolučný prístup k zlepšovaniu podnikových IS (Michal Pyšný, EMARK)

Ria­dia­ci pra­cov­ní­ci fi­riem úpl­ne op­ráv­ne­ne oča­ká­va­jú, že na­sa­de­nie IT ap­li­ká­cií a roz­voj ICT infra­štruk­tú­ry vo fir­me pri­ne­sie ich or­ga­ni­zá­cii po­ža­do­va­né be­ne­fi­ty... Celý článok tu.
 
5/2012 Infoware - Podpora spoločného rozhodovania a tímovej spolupráce pomocou Social Business Discovery (Lýdia Čapóová, EMARK)

Roz­hod­nu­tia väč­ši­nou nev­zni­ka­jú v izo­lá­cii, ale s pod­po­rou os­tat­ných ľu­dí, ko­le­gov. Celý článok tu.

4/2012 Infoware - Aspekty MDM v moderných nástrojoch BI (Lýdia Čapóová, EMARK)

Už aj na našom trhu sa postupne presadzujú nástroje BI, pre ktoré netreba vybudovať náročný dátový sklad... Celý článok tu.  

12/2011 Infoware - Príbehy z prostredia BI alebo ako zvoliť správny nástroj na analýzy a reporting (Lýdia Čapóová, EMARK)
Príbehy z praxe ukazujú, že nie je jedno, aký nástroj BI si zvolíte... Celý článok tu.

2011 Hoteliér - Hotelový kontroling (EMARK)
Manažérsky informačný systém od spoločnosti EMARK je postavený na modernej technologickej platforme QlikView... Celý článok tu.

2011 EMARK - riešenia, ktoré fungujú / investícia, ktorá sa rýchlo vráti (Martin Kostič, EMARK) 
V spoločnosti EMARK už od r. 2000 pomáhame svojim klientom zlepšovať výkonnosť a efektivitu... Celý článok tu.

9/2011 Hoteliér - Hotel Turiec v Martine sa v polovici roku 2011 rozhodol implementovať Hotelový Manažérsky Informačný Systém od spoločnosti EMARK.

Hotel Turiec patrí už viac ako 40 rokov medzi dominanty mesta Martin... Celý článok tu.

2010 Kvalita - Systém merania a analýzy procesov - základné východisko pre ich úspešné riadenie a trvalé zlepšovanie ich kvality a produktivity (Radovan Oreský, EMARK )
Od riaditeľov, manažérov kvality, ale aj ekonomických riaditeľov často počúvame viacero výhrad či potrieb v oblasti systémov kvality... Celý článok tu.

12/2010 Infoware - Manažérske informácie vstupujú do mobilných zariadení (František Boleš, EMARK)

Za posledné roky sa pojmy ako nástroje business intelligence (BI) alebo architektúra BI stávajú čoraz známejšími... Celý článok tu.   

Na základe Vášho záujmu Vás budeme kontaktovať.

alebo

Odoslaním formuláru dávam súhlas na zasielanie informácii elektronickou poštou. Súhlas je možné kedykoľvek odvolať.